Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 12345678...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#5
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe 12 Yıl, 9 Ay önce  
Vajinismus nedir? Neden oluşur? Bu sorunun oluşmasının altında yatan nedenler nedir?
admin

Son Düzenleme: 06/07/2012 21:24 Düzenleyen .
Konu kilitlendi.
 
#80
çok acı 12 Yıl, 9 Ay önce  
Ben eski bir vajinismus hastasıyım,5 yıl evli kaldım ve hiç ilişki yaşayamadım,eşimden boşandım daha doğrusu aldatıldım ve terk edildim.Küçükken annem dikkat etmemi erkeklerin kadınları kullandığını ve şerefimi korumam gerektiğini öğretmişti, sonra şerefsiz olmamı istediler ve şerefsiz olmadığım içinse üzüldüler,uzun yıllar depresyon tedavisi gördüm.Daha sonra vajinismusla ilgili tedavi gördüm şimdi, ilişkiye girebiliyorum.Anneciğim artık mutlu çünkü şerefsiz oldum.Bu nasıl iştir.Bir kız çocuğum oldu ve ben onu sağlıklı bir kadın olarak yetiştireceğim.kendine güvenen,kadınlığından utanmayan birisi,iyi bir kadın olacak ve şerefinin bu olmadığını bilerek büyüyor<br>yazık değilmiydi bana?????????????
acem

Konu kilitlendi.
 
#90
12 Yıl, 9 Ay önce  
sosyal çevremizin kızlık zarı üzerine kurduğu baskılar, cinselliğin bayan için hep ayıp kabul edilmesi, yanlış algılamalar, çok acıyacak, kanayacak, yırtılacak gibi demotive edici kulaktan duyma sözlerin bilinçaltında hep kalması vs. vs. bu şekilde büyüyen bir kişi sizce ilk ilişkisinde ne kadar rahat ve başarılı olabilir?????
mutlu bir insan

Konu kilitlendi.
 
#124
Yazık Oldu 12 Yıl, 9 Ay önce  
Ayıp, günah, pis çevremizde herkez çocukluk dönemlerimizde cinselliği bu şekilde tanımladı bizlere. Ama evlilik dönemlerimiz geldiğinde de bizler için yapacakları konusunda hayaller kurmaktan geri kalmadılar. İyi de bu kadar negatifliği içinde barındıran bir şeyi biz nasıl rahatlıkla yaşayabilirdi ki. Şimdi 23 yaşındayım Allahtan şimdi olduğu gibi çocukkende insanların söylediklerini çok fazla kafama takmıyordumda cinsel özgürlüğümü istediğim kişiyle istediğime yakın bir şekilde yaşıyorum.
Doğa Ay

Konu kilitlendi.
 
#133
Nasıl Olmasın Ki!! 12 Yıl, 9 Ay önce  
KAdın regli olur sus ayıp kimselere söyleme denir, cinselliğini keşfetmeye çalışır sus, üstü kapalıda olsa cinsellikten bahsetmeye çalışır susturulur,çevresindeki insanlardan kulaktan dolma bir şeyler öğrenir acıyacak, kanayacak diye korkar. Ama bunun yanında erkek her zaman el üstünde tutulur, yüceltilir, cinselliğini de kendi bildiği gibi yaşayabilir. Kadın tüm bu ikilemlerin içindeyken tabii ki cinsellikten korkar. Olacakları gözünde büyütür de büyütür.
Çiğdem

Konu kilitlendi.
 
#138
saskinlik 12 Yıl, 9 Ay önce  
bende vajinismus rahatsiszligini yasayanlardan biriyimve ne yaziktirki ulkemden coookk uzaklarda oturuyorum ve burasi gelismis bir ulke oldugu icin rahatsizligimin adini bile bilmiyorlar umarim turkiyeye geldigimde sorunuma care bulabilirim
ebu

Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 12345678...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın