Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...78910111213...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#2168
Aman Tanrım... 11 Yıl, 11 Ay önce  
Ben bu sayfayı okuduğumda gördüklerime inanamadım... Bu nasıl bir illetki böyle. Gerçekten bir suçlu varmı. Yani psikolojik değilmi bu? Bayanlar nolur doktora gidin. Bakın sex iğrenç yada sadece erkek eğlendirmek için yapılan bir şey değil. Sex harika bir eylem. Tedaviniz bitip iyileştikten sonra benim bu yazdıklarımı anlayabilirsiniz. Erkeğinize temas etmek, onun gözlerinin içine baka baka orgazm olmak. Bunlar hayatın en büyük zevklerinden... Bu can çekişilecek bir şey değil, zevk alınacak bir şey. Bu genç yaşınızı sexten utanarak, sıkılarak, istemeyerek, korkarak geçirmeyin. Ve lütfen doktora gidin.

Sağlıcakla kalın...
Pink....

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:54 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2204
Başarabilirsiniz 11 Yıl, 11 Ay önce  
2003 yılının Aralık ayında bu problemden kurtulabilmek için uzmana gittim ve 3-4 seans sonunda 4 yıl süren kabustan kurtulduk. Bundan önce bende her gördüğüm yazıyı okuyan, her gördüğüm siteye giren ve aşılması çok güç bir problem yaşadığımı zanneden biriydim. Taa ki uzmana başvurana kadar. Herşey yolunda gitti ve kendisinin söylediği gibi 3 seans sonunda herşey değişti.

İlk evlendiğim zamanlarda en büyük korkum olan hamilelik artık en çok istediğim şeydi ve bu annelik isteği beni tedaviye götürmüştü. Ve ben geçen yıl bu zamanlarda yoğun kar yağişlı bir günde farklı sebeple tekrar doktorumun yanındaydım ve 2 ay içinde hayatımdaki en büyük mutluluğun müjdesini alıyordum. Hamileydim...

9 ay boyunca bu mutluluğu adım adım yaşadık. Eşim ve ben, kontrole gideceğimiz her günü iple çeker olmuştuk o minik hayatı görebilmek için. Sonunda doğum zamanı geldi ve yine sevgili doktorumuz (biz artık onu ailemizden biri olarak görüyoruz) sayesinde canımızı kızımızı kucağımıza aldık. Şu anda 4 aylık. Her geçen gün yaptığı yeni yeni şirinliklerle hayatımızın merkezi haline gelen kızımız mutluluğumuzu kat kat arttırdı ve biz artık tam bir aile olduk.

Teşekkürler sevgili doktorum iyi ki varsınız, kızımızla yaşadığımız bu mutlulukta payınız çok büyük. Bu problemle yaşamak istemeyenler lütfen korkmayın ve zamanınızı boşa geçirmeyin doktora başvurun.
Mutlu Aile

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:56 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2222
vajinusmus 11 Yıl, 11 Ay önce  
Merhaba, ben 3 seneye yaklaşan bir ilişki yaşıyorum. İlişkimin 6 ayında ilk kez cinsel ilişkiyi denedik. Daha önce kimseyle birlikte olmamıştım. Ancak başarılı olamadık. O günden bu yana sorunun ne olduğunu bulmaya çalışıyorum. Sanırım bende vajinusmusluyum.

Aslında kafamda bakireliğe dair kutsal inançlar yok. Ama ne yaparsam yapayım cinsel ilişkiye giremiyorum. Bu konuda sizden yardım bekliyorum. Doktor bey size ulaşmam nasıl mümkün olur? ail adresimi gönderiyorum. Oraya size ulaşabileceğim bilgileri gönderirseniz sevinirim.
umut

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:57 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2256
vajinusmus 11 Yıl, 11 Ay önce  
Merhabalar, ben 10 yıllık evliyim vajinusmusum. Yenmek gerçekten kolay mı? En kolay yöntem nedir?
denizcan

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:58 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2293
ben de sizdenim 11 Yıl, 11 Ay önce  
yazılanları okudum.yalnız olmadığımı öğrenince çok mutlu oldum.4 aylık evliyim benim eşim çook anlayışlı.sorunum tamamen psikolojik benim onun bu anlayışına saygısına karşı 5-10 dakikalık acıya katlanmadığımı düşününce kendime çok kızıyorum..ama bu gücü şu an kendimde buluyorum,bu yazılanlar sayesinde...
ben

Konu kilitlendi.
 
#2427
ben çözdüm 11 Yıl, 10 Ay önce  
Ben bir vajinismus hastasıydım, ne dertti, hayatım perişan olmuştu, ayrılma noktasına gelmiştik, doktor doktor, kapı kapı, hoca hoca gezdik olmuyordu, eşim artık bana inanmıyor mahsus yapıyorsun diyordu, ailelerden bilmeyen kalmamıştı, kendi ailem bile artık bu konuda bana destek olmuyor eşimin tarafını tutuyor hatta beni suçluyorlardı.

Sonunda canım doktorumu birisi önerdi, gittik ve sorun çözüldü, hem de çok kısa sürede, o gece sabaha kadar heyecandan uyuyamadım, ertesi akşam gene oldu artık sorun kalmamıştı. Hayatım ve evliliğim kurtuldu. Ne sıkıntılı günlerimdi, sıkıntıdan zona çıkarmıştım hatta. Bunları yılmayın ve çözeceğinize inanın diye yazdım. Aslında çözümü çok basitte biz anlayamıyor, duyamıyor, çözemiyormuşuz. Umutla ve inançla doktorunuza uyun, ve tabii ki doğru adrese başvurum. Vajinismus sorunu olan herkese acil başarılar diliyorum.
off

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:00 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...78910111213...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın