Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...891011121314...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#2456
mutlu 11 Yıl, 10 Ay önce  
hey.. bayanlar sex ten korkmayın çok zevkli bişey ilk sex yapacaklar siz..çok sevişin eşiniş içinize girerken kendinizi bırakın bakın acı oluyomu rahar rahat zevkini alın sexin
aynur

Konu kilitlendi.
 
#2494
Her sorunu dine bağlamak 11 Yıl, 10 Ay önce  
Selam dostlar, vajinismus hastalığı elbette çok kötü bir sorun. Ama her konuda olduğu gibi bunu da dine bağlamak çok yanlış. Cinsellik İslam'da yasaklanmış bir şey değil. Örnek: "evleniniz, çogalınız ki kıyamette ben sizin çoklugunuzla övünecegim" Hadis-i Şerif.

Peki çoğalmak klonlamaylamı oluyor? Elbette cinsellikle. Örnek: üç erkek Peygamberimize (s.a.v) gelerek dediler biz kendimiz hadımlaştırarak (cinsel isteklerimizi körelterek) mağaraya çekilip kendimizi ibadete vereceğiz. Peygamberimiz (s.a.v) onlara "din konusunda en çok korkanınız benim, ancak ibadetimi de yapıyorum eşlerime de yaklaşıyorum, böyle yapmanız en doğrusu." şeklinde buyurmuştur.

Ancak şu bir gercek ki egitim konusnda dinin gereği yapılmıyor. Bir anne kızına cinsellik konusunda tüm bilgileri vermeli, adet, çocuk, korunma vs.. ama kesinlikle 9 yaşından itibaren (batı toplumunda artık boyle) önüne gelenle yatacaksın bir gün onunla bir gün bununla seks yapacaksın demek ne saçmalık. Çünkü batı toplumu bu tür olaylardan dolayı mutlu olamadı, boşanmalar evlilikleri geçti. Onlar da vajinismus problemi yok demek büyük bir yalan. Onu söyleyenler alsınlar ellerine kadın dergilerini görsünler, sandıklarından da çok batı kadını bu sorunu yaşıyor. Bunun önünde yaşanan başlıca sorunlar porno ve batı toplumunda kadının seks objesi olarak görülmesidir.

Adam araba reklamı yapıyor neredeyse çıplak kadını gösteriyor ne alaka? O yüzden kızlarınızı ve erkeklerinizi iyi yetiştirin ama erkelere mastürbasyon yap, kızlara istediğin erkekle çık demek onları ne kadar mutlu eder düşünmek lazım. Mutlu olmanız dileğiyle.
sevimli

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:10 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2495
bence... 11 Yıl, 10 Ay önce  
evleneceğimiz erkeğe tertemiz!!! gitmek için sabrediyoruz biz kızlar.. ama bu yolda ilerlerken kendimizi hiçbir konuda eksik bırakmamaya da özen gösteriyoruz. evlenmeden önce birlikte olduğumuz erkeklerle de tam sınırda kalabilmek için öylesine çok çaba harcıyoruz ki, bu tavır bir süre sonra otomatikleşiyor ve bir bakıyoruz seksi o kadar çok sevmemize rağmen evlendiğimiz erkekten de kendimizi saklamaya başlamışız.. dönüş zor.
c

Konu kilitlendi.
 
#2528
kör talih 11 Yıl, 9 Ay önce  
2 senelik evliyim ve kabus dolu gecelere devam her defasında olmuyor ne hacı ne hoca kalmadı esimı doktara gıtmeye ikna edemıyorum nerdeyse evlılıgımız bıtmek uzere nasıl gecer bılmıyorum ama o an cok korkuyorum .dualarınızı beklıyorum
gulnur

Konu kilitlendi.
 
#2546
mutluluk 11 Yıl, 9 Ay önce  
önceden böyle bişey olacağina inanmazdım.korkulurmu hiç derdim ve okadar zor bişeymişki bunu anladım.eşim çok anlayışlıydı doktora beni kendisi götürdü kendimi çok kötü hissediyordum birtürlü olmuyordu tek çözüm doktordu.ve....başardım yılbaşı günü bana ve eşime çok büyük bir hediye olmuştu.umutsuzluga kapılmayın korktuğumuz kadar değilmiş bunu anladım sevgilerle
eylül

Konu kilitlendi.
 
#2552
Vajinismus mu O da Ne? 11 Yıl, 9 Ay önce  
Evlendiğimde 19 yaşındaydım. İlişkiyi ilk denediğimizde çok korktum ve izin vermedim. Eşimin ailesi bizden cevap bekiyorlardı oldu mu olmadımı diye. Beni ailemle de görüştürmüyorlardı birliktelik olmadan. Eşim çok anlayışlıydı ama ailelerin baskısı hem onu hemde beni depresyona soktu. Onlar benim üzerime geldikçe ölmek bile bana daha kolay geliyordu. Birkaç doktora gittik ama hem çok pahalıydı hemde söyledikleri şeyler çok saçmaydı. Kabus gibi günler geçiriyorduk. İlişkiyi her denememiz fiyaskoyla sonuçlanıyordu.

Müslüman birisi olmama rağmen alkol bile aldım yeter ki olsun diye ama olmadı. Eşimden nefret etmeye bile başladım. Halbu ki onu çok seviyordum. Velhasıl kelam denemediğimiz yol kalmadı. Sağolsunlar eşimin ailesi ve benim ailemden bazıları bize çok baskı yaptılar. Sonunda sevgili doktorumuza gittik. Doktorun bana söylediği sen bu kafayla hiçbirşey yapamazsın. Önce kafanı toparlaman lazım. Cinsellik bir eziyet değil insanın su içmek, yemek yemek gibi çok doğal bir ihtiyacı. Önce depresyon tedavisi gördüm ve kafamı toparladım. Gerisi zaten kendiliğinden oldu, nasıl olduğunu anlamadım bile. Acı yok kan yok. Yani korkacak hiçbirşey yok. Ama düzgün bir doktora gitmeniz şart. Doğru doktoru bulursanız herşey hallolacaktır. Maliyeti de abartıldığı kadar değil.

Son sözüm hayat çok kısa. Kendinize eziyet etmeyin. Herşeyi gönlünüzce yaşayın...
em

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:13 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...891011121314...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın