Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...10111213141516...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#2852
Teşekkür 11 Yıl, 8 Ay önce  
Merhaba, 1,5 ay öncesine kadar bende vajinismus kabusunu yaşayan birisiydim. Mutsuzdum,her günüm bu sorunu düşünmekle geçiyor ve bir çözüm bulamıyordum. İçimdeki korku giderek sürekli artıyordu ve ben bundan kurtulamıyordum. Gergin, çaresidim ve bunu kimseyle paylaşamıyordum.S ürekli kendimi suçluyordum. Durum evliliğimizi derinden sarsıyordu, yıpratıyordu. Hiç kimsenin bana yardımcı olabileceğini düşünemiyordum. 4,5 yıl yaşadım bu ızdırabı.

Bir gün internet aracılığı ile bir uzmana başvurduk ve hayatımız değişti. İnanın o kadar basit ve kolay tedavi edilen bir hastalıkmış ki sonucuna inananamadım. Önce muayenemizi olduk daha sonra sadece 1 seansla problemimizi çözdük. Yani sadece 1 günümüzü aldı. Şimdi çok mutluyuz. Hayat bakış açım değişti, kendime olan güvenim geri geldi. Artık kendime saygı duyuyorum ve bende diğer sağlıklı kadınlar gibiyim.(Hatta hamileyim.)

Yapmanız gereken tek şey karar verip kendinizi profesyonel doktorlara bırakmak, gerisi çok kolay.
BUR-SEV

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:19 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2870
disparoni 11 Yıl, 7 Ay önce  
Arkadaşlarım, ben 5 aydır sevgilimle birlikte yaşıyorum, birbirimizi çok seviyoruz ve evlenmeyi düşünüoruz. Ancak tahmin ettiğiniz gibi bizim de cinsel yaşantımız hayatımız kabusa çeviriyor. Sevgilimle 5 ay önce ilk birleştiğimizde süperdi. Ancak bir kaç deneme sonrası sevişmelerimizde girdikten sonra yanma,kuruma ve acıma ile devam edemioruz. Sevgilim seksten nefret eder hale geldi, içinden çıkılmaz bi depresyondayız. Vaginismus deil ama disparoni illeti de mahvetti. Bunun acil bi çaresini bulamazsak hayata küsmek üzeyiz lütfen yardım
mutsuz insan

Konu kilitlendi.
 
#2872
yanlış kişi 11 Yıl, 7 Ay önce  
benim yaşım 30. dört yıl önce birlikte olduğum kişiyle ilişkiye girmek istedik.Ama aramızda sadece bir öpüşme oldu o hemen ilişkiye girmek istedi.Ben kendimi hazır hissetmediğim için ilişkiye giremedim. canım acıdı.bana hiç anlayışlı davranmadı bana kötü muamele yaptı. ogün bugündür ilişkiden çok korkuyorum.Yine aynı davranışla karşılacağım için korkuyorum. aslında istekliydim. bende cinsel istekde bırakmadı.acaba bu korkumu yenebilirmiyim
magdelena

Konu kilitlendi.
 
#2884
Herşey şimdi daha anlamlı ve güzel 11 Yıl, 7 Ay önce  
Bütün vajinismus problemi olan bayanlar sizleri çok iyi anlıyorum bende sizler gibi bu problemi yaşadım. Kendimi 3 yıllık evliliğim boyunca hep eksik ve mutsuz hissettim, her gün internette bu konuyu araştırdım evet hep araştırmakla kaldı bir türlü doktora gitme aşamasına gelmiyordu ve sonunda o ilk korkulan randevuyu aldım ve düşündüğüm gibi hiçte korkulacak bir şey olmadığını gördüm.

Sonrasında o anki maddi olanaksızlıklarımdan dolayı tedavime devam edemedim:( en azından teşhis konulmuştu ve aradan 3-4 ay sonra psikolojik yardım alarak bunu çözeceğime karar verdim. Ve sonunda başardım, şuan 4 aylık anne adayıyım. Bunu hepinizin yaşamasını cok isterim. Ayrıca doktoruma bana ilk randevuda yaklaşımından dolayı çok teşekkür ederim. Sevgiler.
a.a

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:22 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2891
İnanmak istiyorum 11 Yıl, 7 Ay önce  
Merhaba, 2,5 yıllık evli bir bayanım. Ve eşimle ilişkiye giremedik. Eşim bana karşı çok anlayışlı davranıyor (belki bu kadarı fazla). İlk günlerde ağlama nöbetleri geçiriyordum ve bir süreden sonra eşim beni kendi halime bıraktı. Her deneyimin sonunda hüsran olması sonucu sanırım böyle yaşamaya alıştık. Ama mutsuzuz. İkimizde depresyonda gibiyiz.

1.yıl dolmadan jinekoloğa gittik. Orada da ağlama krizi geçirdim. İlk gittiğim doktor kızlık zarı geride, operasyon gerekiyor dedi. Ve ben rahatladım. Sorun fizikselmiş diye. Operasyonu hijyenik bulmadığım o doktorda olmak istemedik. Ve hastanede olmak için başka bir doktor aradık. Bu 2. doktorda operasyona gerek yok, organınız normal dedi ve beni psikoloğa yönlendirdi. Fakat gittiğim psikolog bana güven vermedi. Depresyon testi uyguladı ve ilaç yazdırdı. Hapları kullanmam kilo almam dışında bir işe yaramadı. Ve işyerinde konsantrasyon bozukluğu yaşadım.

Sonra işlere daldık. Yoğun iş temposu derken sorunumuzu geri plana attık. Ev alarak büyük bir borca girdik. Zaman geçip gitti. Eşimi hala çok seviyorum O da beni çok seviyor. Biz hala evde koridorda karşılaşınca birbirimize sarılır öpüşürüz. Eşimi mutlu etmek istiyorum. Nette daha önce bu siteleri keşfedememiştim. Ya da yoktu. Yalnız olmadığımı, anormal olmadığımı öğrendim. Bu sorunu ailelerimiz bilmiyor, anlatamam da. Onlar bizden bebek bekliyorlar. Ben ise yenememe korkusu yaşıyorum. Umutlanmak bile istemiyorum. Hayal kırıklığı çok yıpratıyor.

Nihayetinde tesadüf eseri bulunduğum ilin yerel TV'sinde tekrar olarak yayınlanan bir programa konuk olan bu konunun uzmanı bir psikiyatrist'e gitmek için randevu aldım. Umarım ilerde güzel haberler vererek diğer hastalara moral vermiş olacağım ben de....
SS

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:25 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#2965
mutsuz aile 11 Yıl, 7 Ay önce  
ben 26 yaşında gencim 6 yıllık evliyim benim sorunum eşimle birleşemiyorumyani penisim vajinaya girdiğinde 4 dk sonra sançı başlıyor
kod 63

Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...10111213141516...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın