Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...12131415161718...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#3163
birde olumsuz sonuç 11 Yıl, 5 Ay önce  
5 Yıllık evliliğimiz vajinismus sebebiyle sona ermek üzere.Tedavi denemelerimiz basarısız.Cinsellik dışında 2 sene problemimiz olmadı ama sonunda cinsel eksiklik problemler doğurdu.Geçen hafta ya bu sorunu çözmek için bir adım at yada bitirelim dedim. 4 gunde bitirme konsunda anlaştık.Esim sorunun ikimizin birlikteliğinden kaynaklandığını düşünüyor,izmirdeki platonik aşkına dondu.O herifte problemli birisi maillerini yakalamıştım onların 1 sene evvel.<br>Kavga etmedik,sevgi ve saygımız devam ediyor ama bitirdik.Esimin platonik ilişkisini yakalayınca ona bunu pskikolojik olarak hastalığını reddetmek için yaptığını düşündüğümü açıkladım,bende onu 3 defa aldattım ama hiçte güzel değildi,eşimi istiyordum ona itiraf etmiştim.<br>Ama bu hastalık bizim birlikteliğimizi bitirdi artık ayrıyız ve bir mucize gerek bizim için.vajinimusun çözümü için ne yazıkki ailelerin ve çevrenin iyiniyetide gerekiyor.Bunlar yoksa bizim gibi oluyorsunuz.Onu hala seviyorum ve onun için üzülüyorum.İnşallah kendine yeni bir yaşam kurar ve bu hastalıktan kurtulur.
erkek

Konu kilitlendi.
 
#3200
vajinusmus 11 Yıl, 5 Ay önce  
vajinusmusdan müzdaribim.3 yıllık evliyim.boşanma aşamasındayım.acil cevabınızı bekliyorum.yardımınıza ihtiyacım var.LÜTFEN.
tugba823

Konu kilitlendi.
 
#3201
kurtulun hadi 11 Yıl, 5 Ay önce  
Bende bir zamanlar sizin gibiydim, sonra siteden dr beyi buldum, en zor kısmı oraya gitmekti, 2 kere randevu aldım, gidemedim, aramadım bile randevuyu iptal için. 3 kez kesin karar verdim, korkudan gece uyumadan sabaha kadar oturdum, apartmanın kapısından kalktım, 2 saat dolaştım, eşim anlayışla davrandı, doktoru arayıp durumu bildirdim, anlayışlı bir sesle bunların olabileceğini, dilersem şu anda gelip ofiste bir çay içebileceğimi söyledi dr, sadece yukarı çıkmayı eşim kabul ettirdi. Yukarıda kaygılarım azalmıştı ve doktorla görüşmeye karar verdim.

O gün doktor beyin zamanı yoktu, 2 gün sonraya olabilecek saati söyleyip, zorunlu olmadığımı istersem o saatte gelebileceğimi kaygı ve endişe hissedersem, gelmememi ve de randevu iptali için aramamam gerektiğini, çünkü o zamanı bana tahsis ettiğini, gelemezsem de o saati yazı hazırlamak için kendine ayıracağını söyledi, zorunluluk kalkınca 2 gün sonra rahatlıkla görüşmeye gittim, hiçbir şey beklediğim gibi değildi, herşey kolay ve çok farklıydı. Sonuçta terapiye karar verip başladık ve herşey su gibi akıp gitti, şimdi sanki o ben değilmişim gibi, neden ve nasıl korkmuşum anlayamıyorum.

Buraya bunları yazmak benim için hayaldi, şimdi yazıyorum, şimdi ise korkularım hiç olmamış bir hayal gibi.B aşlayın ve kurtulun. Bende sizdendim ama bitti ve mutlu bir çiftiz artık. Haydi sizde kurtulun...
mutluçift

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:33 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#3252
az kaldı 11 Yıl, 5 Ay önce  
Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımız maddi sebeplerle tedavi olamadığını ve tedavi olanların yardımcı olmasını istemiş. Ben vajinismus tedavisi görüyorum, marım yakın bir zamanda da yenmiş olacağım.

Tedavi aslında kişinin kendisinde başlayıp bitiyor. Öncelikle kendi vücudunu, organını tanıması gerekiyor. Kendi eliyle o bölgedeki hareketi kasılıp bırakmalarla (nefes egzersizleriyle) hissetmesi gerekiyor. İçeri girişin mümkün olabileceğine inanmaya başlıyorsunuz. Ben önceleri aynada bakamıyordum bile ama artık parmak egzersizini yapabiliyorum. Kendinizi gevşetin ve bu alıştırmaları yapın. O bölgede yabancı bir cisme alışma aşaması var daha sonra.

Sevgiler.
SS

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:29 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#3278
Burası cok karışık ya sohbet ortamı yokmu burda? 11 Yıl, 5 Ay önce  
burda kimin ne zaman ne yazdıgı belli diilki bi cözüm olduguda yok karşılıklı konuşularak hal olunur bence bu sorunlar
Gizem

Konu kilitlendi.
 
#3309
cesaretim yok 11 Yıl, 5 Ay önce  
Eşimle 10 yıllık bir arkadaşlıktan sonra 4 yıldır da evliyiz. Vajinusmus hastasıyım. Açıkçası 3 farklı doktora göründüm. Birisi jinekolog diğer ikisi psikiyatrist idi. Jinekolog doktor bana kızdı ve öğütler verdi. Psikiyatrislerden biri ilaç verdi açıkçası ikinci gittiğim psikiyatrist kendine bu konuda çok güveniyordu söylediği yöntemle cinsel ilişkiye girmeyi denedik ama malesef başaramadım.

Sanırım ben de yeterince azim yok. Cinsel ilişki anını tanımlamam gerekirse beynim vajinama bir duvar örüyor gibi. Bu inanılması çok güç bir durum. Ama bende olan bir gerçek.
SELİN

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:27 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...12131415161718...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın