Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...13141516171819...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#3419
nasıl yeneceksiniz. 11 Yıl, 4 Ay önce  
Merhaba, forumda vajinismus dertlilerinin yazılarını okudum. Bu sorundan imkansızlıklar nedeniyle tedavisini gerçekleştiremeyen arkadaşlarımla eğer uzmanlarımız da bu yazının yayınlamasına izin verirse bahsetmek isterim. Çünkü asla doktora gidemeyecek kişiler için "doktora git" tavsiyesi kadar üzücü bişey olamaz.

Ben öncelikle hemcinslerime şunu önermek istiyorum, vajinismus asla paylaşılmadan ya da bir uzman desteği almadan aşılacak bir sorun değildir. Ancak bana verilen tedavi aşamalarını paylaşmakta sanırım maddi imkansızlıklar içindeki kişiler için bir nebze faydalı olacaktır. 1. öncelikle vajinismus olup olmadığnıızı öncelikle kesin olarak bir jinekoloğa teşhis ettirin, sorunun organik olmadığı bir defa kesinleşsin. Sonra vajen anatominizi tanıyın, sadece dokunma egzersizleri, ayna karşısında bakma inceleme gibi o bölgeye duyarlılığınızı arttırmaya yönelik adaptasyon sağlayın. 2. parmaklarınızdan hangisi kolayınıza geliyorsa sadece bir boğum kadar olan kısmını her gün en az yarım saatlik zaman dilimi boyunca vajinanıza almaya çalışın. Vajen ilk etapta tepki verecektir, yılmayın kasılma olunca sizde bekleyin hareket ettirmeyin, çekmeyin bırakın isterse saatlerce o şekilde kalın. Kasılma bitince tekrar, tekrar...

Bu arada her girişinizle ilgili bir deftere günlük tutun. Bu defterde kaç kere hangi parmakla giriş yaptığınız, toplam deneme süresi, ve kasılma şiddetini kaydedin. Örneğin en yüksek kasılma için 10, hiç kasılmama için ise 0'ı yazın. Bir hafta ile ilgili günlüğünüzü tutun ikinci haftayı tekrar yazacağım. Başarılar, umudunuzu yitirmeyin. Doktor bey lütfen size gelemeyen, maddi imkansızlıkları olan kişiler için bu maili yayınlayın. Önce insan. Teşekkürler, saygılar.
necla

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:40 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#3422
11 Yıl, 4 Ay önce  
bu problemi yenen arkadaşların maillerini okuyunca kendime bi şans daha vermeye karar verdim buraya mail yazan arkadaşların hepsi duygularıma tercüman oldu 1,5 yıllık evliyim ve eşimle her ilişkimiz rüya gibi başlayıp kabus gibi bitiyor,her defa aynı ümit ve gayretle başlasamda olmuyor işte olmuyor.eşim her defasında anlayışlı olsada ben artık bu duruma tahammül edemiyorum dün bir jinekologa muayene odum ama ağlama krizine girdim ve kendimi o kadar sıktımki beni muayene bile edemedi!vajinusmus tanısı koydu (ki ben zaten muayene olmadanda ben vajinusmusum muayene ederseniz daha da kötü etkilenebilirim dedim ama dinleyen nerde)<br><br>bende artık bu kabusu bitirmeye karar verdim ama ankara dayım ve çalışıyorum iş yerim izin konusunda çok katı,bana gerçekten güvenilir biri önermenizi istesem kabalık mı olur ? size daha gönül rahatlığıyla gelirdim ama şuan için bu imkansız lütfen yardımınızı esirgemeyin size minnettar kalırım
benide kurtarın bu dertten

Konu kilitlendi.
 
#3458
vajinusmus 11 Yıl, 4 Ay önce  
arkadaşlar doktor beye nasıl ulasabiliriz
esra

Konu kilitlendi.
 
#3530
Nihayet Gittim 11 Yıl, 4 Ay önce  
Merhabalar, bende herkes gibi bu problemi yaşayanlardanım. 5 senedir hayatım kabusa döndü aslında eşim çok anlayışlı ve onu çoook seviyorum... Uzun uzun düşündüm ve artık bu korkumu yenmeye karar verdim ve bugün bir doktora gittim. Aslında daha önce de gitmiştim ama başarılı olamamıştım:( Bu sefer kararlıyım ve her dakika bu iş artık olacak başka çaresi yok diyorum. Ama öncelikle kendim için sonra eşim için ben önce hep eşim için olmasını daha çok istiyordum ama şimdi biraz bencilleşiyor ve önce ben diyorum.

Size tavsiyem sizde böyle yapın çünkü kendinizi başkası için değil, mutluluğunuz için çaba gösteriyorsunuz. 2 ay sonra mutlu haberi vericem inşaallah artık kararlıyım lütfen dualarınızı eksik etmeyin, sevgiyle kalın.
s.a.a.

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:37 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#3572
hala varız 11 Yıl, 3 Ay önce  
üzgünüz ama eşimle baraber bu sorunu sahiplendik.bir an evvel çözüme ulaşması için çaba harcamak zorundayız ama yeni evlendiğimiz için ekonomik sorunlarımız var. bir de suskunkuluk dönemindeyiz susarak birbirimizi kırmadan sakinleşmek istiyoruz birbirimizi çok seviyoruz.ama her gece uzun bir of bizim için.offfffffffffff.
adı:hüzün

Konu kilitlendi.
 
#3611
hepimizde aynı sorun... 11 Yıl, 3 Ay önce  
Bütün yazılarda kendimi gördüm aynı sorun bendede var. 2 aylık evliyim bulunduğm şehirdeki doktorlara pekte güvenemiyorum. Çoğu para manyağı inş. karşıma duyarlı biri çıkar.
meyil

Son Düzenleme: 02/02/2013 10:40 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...13141516171819...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın