Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...18192021222324...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#4266
Ben de vajinismus hastasıymışım 11 Yıl, 1 Ay önce  
Merhaba ben de vajinismus hastasıyım. 1 yıllık evliyim ama evliliğim yavaş yavaş sekteye uğramakta. Ama ben sorunumu öğrendim ve bunu çözmek için gerekirse iki işte çalışacağım. Dünyaya bir kere geliyoruz mutlu olmak bizim elimizde bırakalım artık batıl inançları ve hemen adım atalım. Tıp bu kadar ilerledi ama biz gerideyiz hala. Utanmayı bir kenara bırakalım. Biraz gayret. Allah'ın izniyle biz bu işin üstesinden geliriz.

Ben kafama koydum maaşı aldığım gibi hekimin yanındayım inşallah. Hayatımız geleceğimiz söz konusu. Hepinize acil şifalar. Saygılarımla.
nisan

Son Düzenleme: 02/02/2013 11:10 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#4350
korkmayın 11 Yıl, 1 Ay önce  
bende tam 8 yıllık vajinismus hastasıydım ama yendim lanet şeyi herşey beyinde bitiyor siz inanırsanız olur bu iş yeterki iyi motive olun ve acının sadece iğne acısı kadar olduğunu bilin yeter
seçil

Konu kilitlendi.
 
#4353
vajinismusu yendim 11 Yıl, 1 Ay önce  
Bu sorunu herhalde sadece ben yaşıyorum derdim. Hep utandım, paylaşamadım kimseyle. Psikiyatriste gittim, aam sonuç elde edemedim. 2 yılın sonunda aynı dönem evlendiğimiz bir çiftin bebek beklediğin öğrendim. O anda karar verdim çözmeye. Zaten çoğunlukla bebek isteği artınca, ya da bebek yok mu? soruları çoğalınca çözüm yolunda daha ciddi adımlar atılırmış, bende de böyle oldu.

Önce jinekolojik muayene yapıldı, sorun olmadığı anlaşılınca psikolog seanslarına başladım. Daha ilk seansta kendi organımı tanıma, parmak ve nefes egzersizleriyle yapabileceklerimi gördüm. Her gün verilen ödevleri yaptım. Psikologla sürekli iletişim halindeydim, hergün konuşuyordum, kendime daha çok güveniyor, bir haftanın sonunda bunları ben mi yapıyorum diyordum. Psikologa 2 seans gittim. O dönem seans ücreti psikiyatri profesörü ücreti kadardı. Kimisi tek seansta kimisi 2 ayda çözüyor belli olmuyor. Önceki mesajlardaki egzersizleri yapmak yetmeyebilir. Burada önemli olan terapi sanırım.

Kabus günlerim bitti, sizde çözebileceğinize, hiçbir şey için geç kalmadığınıza inanın. Çözdüğüm an sevinçten ağladım, ve daha önce uazılanlar gibi "bu muymuş" dedim. Hiç de zor değilmiş dedim.
jasmin

Son Düzenleme: 02/02/2013 11:13 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#4370
ne yapmalıyım 11 Yıl, 1 Ay önce  
İki yıldır evliyim vajinismus'um dört aylık evliyken hamile kaldım. Eşimin vajinamda boşalmasıyla şimdi bir bebegim var maddi durumumuz çok iyi olmasına ragmen eşim doktora gitmemi istemiyor, zamanla olur diyor ne yapacağımı bilmiyorum çocuğumla kendimi avutuyorum ona bakınca herşeyimi unutuyorum.
mutsuz

Son Düzenleme: 02/02/2013 11:14 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#4393
Bana lütfen yardım edin 11 Yıl, 1 Ay önce  
Ben 1,5 senelik evliyim ama eşimle hala birlikte olamadık. Kendimi çok kötü hissediyorum. Lütfen bana yardım edin.
EREN

Son Düzenleme: 02/02/2013 11:14 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#4421
Bende de biraz oldu 11 Yıl, 1 Ay önce  
Arkadaşlar eşimle bir ay önce ilişkiye giremedik, eşim bana önce sen kendi vücudunı bir tanı dedi. Banyoda filan yarım parmak bir parmak yaptım sonra alışmaya başladım. Kocamı hiç yaklaştıramazken artık onu ister vaziyete geldim herkendi kafamızda acıyı bile orada inşa ediyoruz.

Kimseyle kendinizi kıyaslamayın kocanız siz e çok anlayışlı davranmalı eğer paranız varsa hemen doktora gidin daha kısa sürede çözersiniz yoksa. Eşinizle çıplak vaziyette birkaç gün sadece sevişin sürekli parmak denemeleri yapın sonrası gelir.
SEVGİ

Son Düzenleme: 02/02/2013 11:18 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...18192021222324...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın