Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 12345678...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#298
nolacak bizim gibilerin hali??? 12 Yıl, 8 Ay önce  
18 yasindayim ve 5 aylik ewliyim.yurtdisinda yasiyorum.ancak esimle hala birlikte olamadik.ilk gunku gibiyim.hersey ilk basta guzel guzel olmasina ama tam o noktaya geldigimizde esimi istemdisi itiyorum.kendimi kasiyorum.bendede bu hastalik var.bunun farkindayim.esim bana cok destek cikiyor ama bendeki yarattigi ruhsal problem cok buyuk ve kimseye acilamiyoruz,konusamiyoruz.sizce bu bir hata mi ki insanlar hep yanlis anliyor?
tugba

Konu kilitlendi.
 
#300
BÜYÜYÜNCE ÖĞRENİRSİN 12 Yıl, 8 Ay önce  
ben nişanlandığımda 20 yaşındaydım fakat spermin gözle görüldüğünü bilmiyordum birlikte olduğumuzda ne oldu o ne iyimisin diye sorduğumda bana anlatınca hem cahilliğimden utandım hemde gözle görüldüğünü öğrendim ben izmir gibi büyük bir şehirde yaşıyorum ama annem sadece evleneceğim gün anlattı biraz geç kaldı.


Konu kilitlendi.
 
#306
BENİM DURUMUM DAHA VAHİM 12 Yıl, 8 Ay önce  
19 yıllık evliyim ama 19 kez bile ilişkiye giremedik.Eşimin de hayatını söndürdüm.Hiç bir zaman yüzüme vurmadı ama bir de bana sorun???
ÖĞRETMEN

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:19 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#342
yaşayamama 12 Yıl, 7 Ay önce  
Cinsellik bir ihtiyaç. Ben 6 yıldır evli biriyim toplam ancak 10 - 20 defa mutlu olmuşumdur. Bunun dışında mutluluğu kendimde masturbasyon da buluyorum. Yani tam kendime uygun partner bulduğumu sanmıyorum. Ben değişikliğe her şeye açık o kapalı. Selamlar
mert

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:20 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#370
vajinismus 12 Yıl, 7 Ay önce  
Bence vajinismusun en önemli nedeni; kızların flörtlerinde kızlık zarına zarar gelmesin diye, kendilerini geri çekmeleri, sıkmaları, kasmaları falan (masturbasyonda bile). Ben böyle düşünüyorum, çünkü; kızlar böyle yapınca evlenince tabi buna alışık olan vücut yani kasılmaya alışık olan vücut aynı şeyleri yapar. ve ilişkide zorlaşır.
yaren

Konu kilitlendi.
 
#451
KORKULARININ ÜZERİNE GİT.... 12 Yıl, 7 Ay önce  
Ben 28 yaşında evli bir erkeğim. Toplumumuzda çok şerefsizce adice de olsa 4 yıllık evli başka bir kadını gönülden sevdim. Ve ilişkimiz sırasında eşiyle hiç ilişkiye girmediğini böyle bir durumu olduğunu anladım. Bana karşı da aynıydı. Vajinismus hakkında okuduğum belki yüzlerce belki binlerce yazı bana bu hastalığı yenmenin çok zor olmadığını öğretti. Bu hastalığı yaşayan kadınlara tavsiye, milyonlarca kadının bundan zevk aldığına inanıp vücutlarının güzelliğini bilmeleri kadın olduklarına inanmaları bu korkuyu yenmekte kararlı olup en azından sabırlı, soğukkanlı 3-5 dakika geçirebileceklerini olmasa da tekrar devam etmelerini. Çünkü sevdikleri insanların bunu ahk ettiklerini. Anneleri babalarına bir torun verebilecek kadar güçlü olduklarını bilmeleri yeterli.

Kendilerinin değil bu korkunun pes etmesi gerektiğini bilmeleri yeterlidir. Dünya’da hiçbir kadının cinsel birleşme sonunda zevkten başka bir şey olmadığını bilmeli, kızlık zarının basitliğini öğrenmelidir. Hayatını size adayan bir eş, bir sevgili ve size anne diyecek bir canlı için 3-5 dakika sakin olup korkusuzca kere 10 kere denemeye değmez mi? Biliyorum çok denedim olmuyor diyorsunuz. Ama önceki denedikleriniz de korkunuz eşiniz ve sizin aranızdaydı. Onu aradan çıkarın yeter. Ben bunu sevgilime anlatabildim ve eşiyle o ilk geceyi atlattı. En değerli hazinesinin eşine teslim etti. Ben onu halen çok seviyorum. Ölene kadar da seveceğim. Sevgim cinselliğin çok ötesinde.

Saygılarımla.
AŞKIM İÇİN.

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:33 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 12345678...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın