Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 12345678...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#470
ali 12 Yıl, 7 Ay önce  
İSLAM VE KADIN HAKLARI
İslâm Dîni, kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını, hiçbir nizâm ve sistemin veremediği müstesnâ bir makâma sâhip kılmıştır. Nitekim Cenâb-ı Hakk Kurân-ı Kerîminde: "Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır." buyurmuştur. Rasûlullâh (s.a.v.) Efendimiz de erkekleri, kadınların hak ve hukûkunu gözetmeye dâvet etmekte ve bu konuda: "Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh'dan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh'n bir emâneti olarak aldınız." buyurmaktadır.Başka bir hadîs-i şerîflerinde de: "Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım." buyurur.

Peygamber (s.a.v.) Efendimiz, erkeklere, kadınlara dâimâ iyi davranmalarını tavsiye ederek: "Müminlerin îmân bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır." buyurmaktadır. Vedâ Haccı'ndaki meşhûr hutbesinde Peygamber (s.a.v.) Efendimiz: "Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allâh'dan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır. Kadınlarınızın da sizin üzerinizde hakları vardır." buyurarak daha yedinci yüzyılda yüzyirmi dört bin müslüman hacı namzedine karşı, kadınların haklarını ilk olarak açıklamışlardır.Başka bir hadîs-i şerîflerinde: "Onlara yediğinizden yedirin, giydiğinizden giydirin, onları dövmeyin, onlara çirkin demeyin, fenâ söz söylemeyin!" buyurmuşlardır.

Kadınlarla iyi geçinmek Kurân-ı Kerîm'in emridir: "Kadınlarınızla iyi geçinin; eğer onlardan hoşlanmadı iseniz bile!.. Olabilir ki bir şey, sizin hoşunuza gitmez de, Allâh onda bir çok hayır takdîr etmiş bulunur." Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz bu konuda: "Kadınlar hakkında birbirinize hayır tavsiye ediniz!" buyurmaktadır. Kadınlara karşı daima hoşgörülü olmalıdır. Nitekim bir hadîs-i şerîfte: "Mümin bir erkek, mümin bir kadına kızıp darılmasın! Eğer onun bir huyundan hoşlanmazsa, öbüründen memnûn olabilir." buyurulur.

Bir insanın her işi ve her huyu hoşumuza gitmeyebilir. Fakat iyi niyetli ve ülfet edilir insan, kendi hanımında hoşuna gidecek nice meziyetler bulabilir. Onlarla kendisini memnûn ve mes?ûd edebilir. Bunun için ayıp aramaya değil, meziyet aramaya bakmalıdır. Zîrâ mârifet iltifâta tâbîdir. İltifatsız mârifet zâyîdir. "Cennet annelerin ayağı altındadır." diyen dinimiz kadına hak etmiş olduğu değeri vermiştir. İslamiyet'in ilk şehidi bir kadındır. İlk Müslüman bir kadındır.

Peygamberimizin soyu kızından devam eder. Hz. Ebubekir'in kitap haline getirdiği dünyadaki tek Kuran-ı Kerim Hz.Ebubekir, Ömer, Osman dönemlerinde onlarca yıl bir kadının yanında kalmıştır. O dönemde ise Hıristiyanlar şunu tartışıyordu bir kadın İncil'e dokunabilir mi dokunamaz mı. Kuran-ı Kerim'de Nisa (Kadınlar), Müntehine (imtihan edilen kadın), mücadele (mücadele eden kadın), Meryem (Hz. İsa'nın annesi) gibi sure isimleri vardır. Fakat mesela, rical (erkekler) süresi yoktur.

İslam ve Kadınlara verilen değer
ali

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:38 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#616
Merhaba 12 Yıl, 6 Ay önce  
Arkadaşlar, bir aylık evli bir bayanım ve cinsel ilişiye girememedim. 22 yaşındayım bugüne kadar yasaktı, günhtı ama bir gecede herşeyin oluğp bitmesi çok zor üzülüyororum. Ama eşim anlayşlı ve yüzüme vurmuyor. Kızım olursa daha bilinçli yetiştireceğime inanıyorum, hoşçakalın.
NARİN

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:40 Düzenleyen .
Konu kilitlendi.
 
#677
Vajinismus'u Yendik.......!!!!!! 12 Yıl, 6 Ay önce  
Vajinismus olan bayanlar, bende 1 senelik evliyim bu sorun bendede vardı ama kocamın anlayışıyla bu sorunu 7 ay sonra çözdük. O anda biraz sabır hiç beklediğiniz gibi acımıyor gercekleştiği vakit. Hele kanama dediklerinin yarısı kadar bile olmuyor. Normal hastalığımızdaki kanamanın yanında sıfır kalıyor. Biraz sabır bayanlar o an bu VAJİNİSMUSU yenecem diyin ve korkmayın kendinizi rahat bırakın kocanıza. Sonunda ölüm yok ya bunun. Bu acının yanında iğne acısı daha çok ona göre bayanlar. Birkere bizim yaptığımız gibi yapın belki yardımı olur.
RUMUZ AYSEL

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:43 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#755
Vajinismus 12 Yıl, 6 Ay önce  
Merhaba ben 2 aylık evliyim ve bu sorun bende de var doktora henuz gitmedik ama sorun büyük ne olacak bilmiyorum... Kızım olursa onu açık şartlarda yetiştiricem çünkü evlenince sorun büyüyor... offff offff
BAHTSIZ

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:45 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#756
Bir zamanlar 12 Yıl, 6 Ay önce  
Evet bir zamanlar bede tam bir vajinismusluydum. 4 yıllık evliliğim boyunca çok sıkıntı çektim, doktor, falcı, büyücü, psikolog kapı kapı gezdim sonuç çıkmadı. Bir gün bir doktora gittim ve çözümü ne kadar basitmiş meğer, doktorumun kim olduğunu tahmin edin bakalım :))

Her şey için teşekkürler.
Henza

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:47 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#761
unutamadım.... 12 Yıl, 6 Ay önce  
Bir tatil yöresinde tanışıp sevdiğim kadının, daha sonra böyle bir durumu olduğunu gördüm. Elimden geldiğince ona anlayışlı oldum iki ay süre böyle sürdü sonunda ayrıldık. Tabii ki benim hatamdam oldu ne bileyim bu kadar kırılgan olduğunu bir de ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım erkek içinde çok zor. Ekeklere tavsiyem sabır ve anlayış gösterin ve doktora birlikte mutlaka gidin. Onu unutamadım sevgimi içime gömdüm
tiger

Son Düzenleme: 02/02/2013 08:48 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 12345678...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın