Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği

Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.  Kayıp Parola?
Forum kilitli
Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sağlıklı ve mutlu kadın olmak için...
Alta gitSayfa: 1...567891011...31
BAŞLIK: Vajinismus-Kadınlarda ilişkiye girememe
#1536
meger ne cok ınsan varmıs benım gıbı 12 Yıl, 3 Ay önce  
Cok tuhaf bu sayfaya rastgele gezınırken rastladım. 6 aylık evlıyım ve sanırım ben de vajınısmusum. Evlendıkten 1 ay sonra bır kadın dogum uzmanıyla gorustum ama yıne de basarılı olamadım. Basıma boyle bırseyın gelecegını hıc ama hıc tahmın etmezdım. Benımkısı aıle namus baskısından olan bırsey degıl. Sadece evlenmeden once arkadaslarımın anlattıgı acıma hıkayelerı altust ettı benı. Elımde olmadan kasılıyor ve kılıtlenıyorum. Isın kotusu calıstıgım ısten yenı ayrıldım ve hayatımda ılk defa evde oturuyorum. Depresyondayım ve bosluktan esımın benı aldatacagı korkusuyla ıyden ıyıye kotu oluyorum. Bılıyorum kı terapıye ıhtıyacım var ama bu malıyetı kaldıramam ben. offffffffffffff yaaaaaaaaaaaaa cok moralım bozuluyor. Artık esım bana dokunmuyor bıle:((((((((((((
???????

Konu kilitlendi.
 
#1537
inanmıyorum 12 Yıl, 3 Ay önce  
vajinusmus gibi bir illetten üç dört günde kurtulacağıma inanmıyorum milyarlar vermeye razıyım kurtulacağımı bilsem


Konu kilitlendi.
 
#1589
offffffffffff! 12 Yıl, 2 Ay önce  
Evliliğimiz 1 yılı geçti ama hala ilişkiye giremedik. Bu başlarda çok sorun değildi ama artık yıpranıyoruz. Bu rahatsızlığı öğrendiğim de biraz rahatladım yanlız değildim... Ama artık kurtulmak istiiyorum. Eşimi çok seviyorum, çok mutluyuz bozulmasını istemiyorum.
cheetos

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:36 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#1601
yaşayamamak 12 Yıl, 2 Ay önce  
Bunları nasıl yaşadığımızı düşünemiyoruz. Bu ikilemden biran önce kurtulmak istiyoruz.
2 aylık suskunluk

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:36 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#1609
Ben dibe vurmuşum 12 Yıl, 2 Ay önce  
Ya nereden başlasam bilemiyorum. Ben sadece vajinismusla değil bir de eşimle de uğraşıyorum. Eşim hayatta bir gün bile eğilip önünde ne var diye bakmamış. Vajinanın ne olduğunu, bu organın idrar yapmaktan başka ne işe yaradığını bir gün bile merak etmemiş. Resimlerle, fotoğraflarla öğretiyoruz. Kitaplar alıp işin alfabesinde başladık Hey Allah’ım ne kadar sorumluluk sahibi anneler var.! Kızının beynine yerleştirdiğin enkazı buyur temizlesene.

Şimdi nasıl anlatacam bu kıza cinselliğin kötü olmadığını… Tam 1 yıl oldu herşeyi denedim, artık parmağına bile dokunamıyorum. Haa bir de eşimin vücut ısısı benim vücut ısımdan-5 derece daha düşük. Dokununca ürperiyorum. Bir kadına sarılınca insan üşür mü ya? Üzgünüm ama sevgili eşim ayrılacağız. Bu senin suçun değil. Annene sor, suçluyu beraber bulun. Üzgünüm…
ATİLLA

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:47 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
#1689
vajinismus 12 Yıl, 2 Ay önce  
Herkese merhaba, bence vajinismus kadının eksikliği veya suçu değil. Burada erkelere ve toplumda hiç suç yok mu. Erkekler evlenene kadar cinselliği yaşıyor fakat evlendiğinde bir anda namus bekçisi oluyor ve bakire bir kızla evlenmek istiyor buyrun sonuç ortada. Sonra da vajinismusla uğraşırlar böyle. Evlenmeden önce bir bayan ilişki yaşadığında kötü kadın oluyor buradada toplumun suçu yok mu?

Herşeyden önce bu toplumumuzu erkeklerin kafa yapısını değiştirmek gerekiyor. Bu da sanıyorum çok zor. Öyle bir toplumumuz öyle erkekler var ki, nefret etmemek vajinismus olmamak elde değil.
çaresiz

Son Düzenleme: 02/02/2013 09:38 Düzenleyen .Sebep: yazım hatası
Konu kilitlendi.
 
Üste gitSayfa: 1...567891011...31
Yetkililer:
gönderileri masaüstünüze alın