Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Orgazm Bozukluğu Tedavisi

PDF Yazdır E-posta

Orgazm bozukluğu tedavisiKadınlarda orgazm bozukluğu tedavisi nasıl yapılır?

Kadınlarda yaşanan orgazm bozukluğu, bu sorunu yaşayan kadınlar için çok ciddi bir problemdir. Hem kadın hem de erkek cinsellikte istediği hazzı yakalayamamakta, mutsuz olmakta ve sosyal sorunlar yaşamaktadırlar. Orgazm bozukluğu yaşayan kadın zaman içerisinde cinsel isteksizliğe kadar varan bir sürece ulaşmakta, erkek ise eşini tatmin edemediğini düşünmekte ve sıkıntı yaşamaktadır. Orgazm bozukluğu birçok nedenden dolayı olabilmektedir.

  • Yanlış öğrenilmiş mastürbasyon alışkanlığı,
  • Cinselliğe karşı edinilmiş yanlış bilgiler,
  • Partnerin yani erkeğin uygunsuz ve uyumsuz davranışları

kadında orgazm bozukluğu yaratabilir. Kadın ilk olarak orgazmın ne olduğunu öğrenmeli bunun için de bir basamaklama tedavisi dediğimiz süreçten geçmelidir.

Kadınlarda orgazm bozukluğunun tedavisi-terapisi büyük bir oranda başarı sağlamakta bu sıkıntıyı yaşayan kadınlar, orgazmı öğrenerek sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayata kavuşmaktadırlar. Eğer kadın orgazmı bilmiyorsa ilk yapılacak şey kişiye klitoral de olsa orgazmı öğrenmesiyle başlar. Daha sonra çeşitli terapi yöntemleri, verilen bilgiler ve egzersizlerle beraber vajinal orgazm öğretilir ve kadın bu sorunu aşmış olur.

 

Makale video iconAşağıdaki videoda Dr. Cenk Kiper, kadınlarda görülen orgazm olamama nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir.

 

 

Diğer konular;