Vajinismus Tedavisi Bilgi Portalı

Vajinismusa Erkeklerin Bakış Açısı

PDF Yazdır E-posta

Vajinismusa erkeklerin bakış açısıVajinismus sorununa erkeklerin bir kısmı başlangıçta çok ılımlı yaklaşır. Ve bedensel hiçbir sorunu olmamasına rağmen, bazen erkekte sertleşme sorunu da başlayabilir. Erkek sonuçta tahammülsüzleşebilmekte ve eşini zorlayabilmektedir. Bazen de hanımlarımız tedavi olmayı istedikleri halde eşlerinin sorunu önemsemediklerini, tedaviyi ertelediklerini veya olay çözüme yaklaştığı sırada erkeklerin destek göstermediklerini fark eder ve buna çok şaşırırlar.

Cinsel ilişki ile ilgili kaygı ve korkular yalnızca kadınlarda olmaz; bazı erkeklerde de olabilir. Bunu aklınızdan çıkarmazsanız, eşinizi de anlayabilirsiniz, bu da çözümü kolaylaştırır. Onunda ilişkiden korkabileceğini, canının acıyabileceği ve ilişkide penisinin zarar göreceği düşüncesinin olabileceğini kabul etmeniz gerekebilir.

Tedavi de hanımların yanı sıra, erkeklere kaygı ve korkularını yok edici, destek verici terapi yapılır. Çünkü vajinismus kadının ve erkeğin ortak sorunudur. Hiçbir taraf diğerini suçlamamalı veya anlayışsız olmamalıdır.

 

Diğer konular;